Jeżyna triple crown sadzonki
1 min read

Jeżyna triple crown sadzonki

Jak owocują?

Jeżyna triple crown sadzonki swój okres kwitnienia rozpoczyna w kwietniu. Owoców zaś możemy spodziewać się w okolicach lipca. Widać, że odmiana ta charakteryzuje się dość wczesnym owocowaniem, lecz również dużą plennością. Uwidacznia to fakt, iż z dorosłego krzewu jeżyna triple crown sadzonki można w sprzyjających warunkach zebrać nawet 10 kilogramów owoców. Zatem uprawa tego typu jeżyn wiążę się z bardzo konkurencyjną, w porównaniu z innymi krzewami wydajnością.

 jeżyna triple crown sadzonki

Jakie ma wymagania?

Słońce to ulubione warunki jeżyna triple crown sadzonki. Kąpiąc się w promieniach słonecznych, odsłaniając je od wiatru są w stanie przynieść nadspodziewanie obfite plony. Żyzność i lekka kwaśność gleby to niezbędne warunki dla prawidłowego rozwoju jeżyna triple crown sadzonki. Jest ona w stanie poradzić sobie z warunkami dłuższej suszy, jednak niebezpieczną sytuacją jest dla niej brak długotrwałego dostępu do wody w korzeniach. Warto również zaznaczyć wysoką odporność na mróz jeżyna triple crown sadzonki.

Jakie ma właściwości?

Abstrahując od faktu dużego komfortu i wygody w uprawie jeżyna triple crown sadzonki ma również mnóstwo wartości odżywczych. Przede wszystkim zawiera szereg witamin – C,B, prowitamin A, związków potasu i magnezu, a także soli mineralnych i antocyjanów. Możemy również uznać jeżynę triple crown sadzonki za przedstawicielkę roślin o wartościach leczniczych – można z niej sporządzić mający walory przeciwgorączkowe sok, czy też zastosować w różnego rodzaju herbatkach leczniczych.