Jakie są skuteczne metody wspomagające leczenie nowotworów?
1 min read

Jakie są skuteczne metody wspomagające leczenie nowotworów?

Nowotwory to niestety problem, który dotyka coraz większej ilości osób. Medycynie znane są metody wspomagające leczenie nowotworów. Jednak w terapii stosuje się także inne, bardziej naturalne metody wspomagające leczenie raka. Dowiedz się więcej na ten temat.

Medyczne metody wspomagające leczenie nowotworów

Przede wszystkim w medycynie stosowana jest chemioterapia , która wpływa na życie komórek rakowych i pozwala na ich “zabijanie”. Oprócz tego wykonuje się operacje chirurgiczne. Są to jak dotąd najbardziej skuteczne metody wspomagające leczenie nowotworów. Oprócz tego w leczeniu onkologicznym stosowana jest:

  • radioterapia – leczenie promieniowaniem jonizującym,
  • immunoterapia – wzmocnienie odpowiedzi immunologicznej organizmu na komórki nowotworowe w organizmie,
  • hormonoterapia – zmiana środowiska hormonalnego organizmu.

Te trzy metody wspomagające leczenie raka nie są jednak wykorzystywane w przypadku każdego rodzaju nowotworu.

Metody wspomagające leczenie nowotworów

Alternatywne metody wspomagające leczenie nowotworów

Alternatywne metody wspomagające leczenie nowotworów to pozamedyczne działania, mające swoje źródła w wielowiekowej tradycji. Nie są one potępiane przez współczesną medycynę, ponieważ powszechnie wiadomo, że zioła również mają pozytywny wpływ na organizm człowieka. Nie są one jednak potwierdzone badaniami klinicznymi, odpowiednio usystematyzowane. Pramedyczne metody wspomagające leczenie raka najczęściej stosuje się, gdy metody medyczne nie przynoszą skutków. Dowiedz się więcej na ten temat: https://biomarinemedical.pl/.