2 mins read

Kiedy warto leczyć ząb kanałowo?

Leczenie kanałowe kraków, zwane także endodoncją to zabieg stomatologiczny, którego obawiają się nawet najstarsi pacjenci. Utarło się przekonanie, że jest to bolesne i niekomfortowe, jednak czy te przesłanki są bliskie prawdy? W praktyce stosuje się miejscowe znieczulenie, przez co leczenie kanałowe kraków nie jest tak nieprzyjemne, jak się o tym słyszy. Samo badanie trwa do kilku godzin albo dzieli się je na kilka wizyt u dentysty.

Jak wygląda proces leczenia?

Leczenie kanałowe kraków możemy podzielić na kilka etapów. Na początku dokonuje się prześwietlenia zęba, w celu określenia jego kształtu oraz długości. Do tego wykorzystuje się zdjęcia rentgenowskie, które pozwala także stwierdzić stopień rozprzestrzenienia infekcji. Kolejnym etapem jest znieczulenie zęba, które stosuje się domiejscowo. W trakcie tego zabiegu pacjent otrzymuje suchy opatrunek, który ma wchłaniać ślinę, wydzielającą się w czasie zabiegu. Następnym elementem, który obejmuje leczenie kanałowe kraków, jest borowanie i usuwanie przez dentystę miazgi zęba. Później ząb jest oczyszczany z jej pozostałości oraz innych bakterii, które zebrały się na jego powierzchni. W kolejnym etapie lekarz wypełnia kanał specjalnym materiałem, który ma za zadanie zapobiegać kolejnym infekcjom.

leczenie kanałowe kraków

Ostatnie etapy

Następnym krokiem, który zawiera leczenie kanałowe kraków, jest założenie plomby kosmetycznej. Im lepszej jakości będzie materiał, z którego będzie wykonana, tym lepiej będzie się prezentowała w jamie ustnej i lepiej spełniała swoje zadanie. Końcowy etap to regularna kontrola leczenia. Lekarz może zadecydować o ponownym wypełnieniu kanału, aby mieć pewność o skuteczności zabiegu.

Aby dowiedzieć się więcej na temat leczenia kanałowego, odwiedź stronę: https://belldent.pl/