1 min read

Jak się chronić przed próchnicą?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi zwraca uwagę na swoje zęby. Ze względu na dużą ilość spożywanych słodyczy i ciast, zęby nie pozostają białe na tak długo, jak w dawnych czasach. Częste konsumowanie cukru stwarza w jamie ustnej doskonałe warunki do rozwoju bakterii próchnicotwórczych. Produkują one kwasy, które niszczą twarde tkanki zębów. Całe szczęście dentysta prywatnie kraków jest w stanie poradzić sobie z takimi problemami.

Przyczyny próchnicy

Nic nie dzieje się bez jakiejś konkretnej przyczyny. Podobnie jest z rozwojem próchnicy zębów. Proces powstawania tego schorzenie nie jest szybki, ale za to sukcesywny. Pierwsza przyczyna jest niewłaściwa higiena jamy ustnej. Dentysta prywatnie kraków zaleca, aby myć zęby 2 razy dziennie przez około 3 minuty. Szczotkowanie powinno być bardzo dokładne, ponieważ resztki pokarmów pozostawione pomiędzy zębami mogą być potencjalnym zagrożeniem. Dentysta prywatnie kraków proponuje też użycie specjalnej nici dentystycznej oraz płukanie jamy ustnej płynem przeznaczonym do tego celu. Kolejną przyczyną jest oczywiście wcześniej wspomniany cukier. Sacharoza, glukoza i fruktoza są w dużym stopniu odpowiedzialne za próchnicę zębów. Nie jesteśmy w stanie wyeliminować wszystkich cukrów, ale jak radzi dentysta prywatnie kraków, warto zrezygnować ze słodyczy i innych słodkich wypieków.

dentysta prywatnie kraków

Jak wyleczyć próchnicę?

Lepiej jest zapobiegać niż leczyć, więc warto wziąć sobie wskazówki podane przez specjalistów. Powinniśmy dbać o dobre nawyki, bo to właśnie one warunkują przyszłą chorobę. Jeśli jednak próchnica już wystąpiła, konieczna będzie wizyta w gabinecie dentysta prywatnie kraków.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://belldent.pl/