2 mins read

Laser w walce z nadmiernym owłosieniem

Owłosienie, a w szczególności te występujące w nadmiarze dotyczy zarówno kobiet, jak również i mężczyzn.

Chociaż u tych drugich stanowi problem o wiele rzadziej, jednak się zdarza. Każdy przyzna, iż wyrastające włosy na kończynach dolnych oraz górnych, w okolicach bikini, pod pachami czy też twarzy (wykluczając płeć brzydką) prezentują się bardzo niekorzystnie. Chodzi nie tylko o walory estetyczne, ale również aspekt higieniczny. U panów może występować problem owłosienia również na plecach, a ta lokalizacja zdecydowanie pożądana nie jest.

depilacja laserowa warszawa
depilacja laserowa warszawa

Metody depilacji.

Wiele osób testuje różne metody ich usuwania : golenie, usuwanie za pomocą plastrów depilujących, depilatorów itp. Niestety efekty są krótkotrwałe, zabiegi uciążliwe, czasochłonne, jak również niejednokotnie przysparzają dodatkowych kłopotów tj. np. pojawienia się problemu z wrastającymi włoskami.
Co wtedy zrobić? Czy istnieje skuteczna metoda dająca długotrwały efekt? Otóż tak – jest nią depilacja laserowa. Ten zabieg kosmetyczny
wykonywany za pomocą lasera diodowego jako jedyny pozwala pozbyć się problemu na długi okres czasu (nawet kilka lat, oczywiście wtedy, kiedy będzie powtarzany systematycznie). Dodatkową zaletą użycia lasera będzie fakt, iż działa on dobroczynnie na skórę i eliminuje (leczy) niektóre problemy z nią związane.
Niestety metoda ta nie jest dla każdego i nie chodzi tu o cenę zabiegu lecz o przeciwwskazania medyczne np. ciąża, cukrzyca, bielactwo, przyjmowanie niektórych leków (światłouczulających), czy też stan zapalny, który występuje w miejscu planowanego zabiegu – te praktycznie wykluczają możliwość jego wykonania.
Jeśli jednak nie ma przeciwwskazań i możemy poddać się serii naświetlań mamy do wyboru szereg gabinetów na terenie całego kraju.

Jaki gabinet wybrać?

Najbardziej renomowane gabinety znajdziemy w większych miastach. Jeśli mamy problem ze znalezieniem wystarczy skorzystać z wyszukiwarki i wpisać np.
depilacja laserowa Warszawa , Wrocław, Kraków itd. Zdecydowanie ułatwi nam to zadanie i pomoże w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru odpowiedniego punktu wykonującego ten zabieg, bo sama decyzja co do jego wykonania zważywszy na efekty nie powinna stanowić problemu.