2 mins read

Metody wspomagające leczenie nowotworów

Metody wspomagające leczenie nowotworów są inaczej opisywane jako niekonwencjonalne. Najczęściej są stosowane wtedy, gdy standardowe leczenie jak chemioterapia nie przynosi skutku. Wyróżniamy kilka metod leczenia wspomagającego, większość z nich jest oparta na magicznych właściwościach roślin i samej natury.

 

metody wspomagające leczenie nowotworów

 

Specyfika metod

Źródła pokazują, że nawet co drugi pacjent w Polsce decyduje się na wybór metod niekonwencjonalnych, wspomaganych w walce z nowotworem. Jedni robią to, bo boją się ciężkiego i wyniszczającego organizm leczenia, a dla pozostałych jest szansą na poprawienie kondycji organizmu, gdy już nic nie jest w stanie pomóc, nawet medycyna. Medycyna naturalna w onkologii skupia się na wielowiekowej tradycji i wiary w magiczna, uzdrawiającą moc ziół. Metody te są nieprzebadane pod względem skuteczności, gdyż są niekonwencjonalne i nieakademickie. Metody wspomagające leczenie nowotworów skupiają się na szerokim spektrum terapii od homeopatii, przyjmowania wysokich dawek witamin, suplementów diety, ziół, grzybów, po modyfikacje diety na na przykład ketogenną. Do paramedycznych metod stosowanych w onkologii zalicza się paraleki ziołowe o cudownych właściwościach uzdrawiających. Są to produkty, które zawierają gamę mikroelementów, witamin oraz dodatkowo stosuje się specjalna dietę, akupunkturę, akupresurę, medycynę ludową, homeopatię, hipnoterapię i bioenergoterapię.

Niebezpieczeństwo wynikające z metod wspomaganych

Metody wspomagające leczenie nowotworów to metody niekonwencjonalne. Mogą one przynieść ulgę lub będzie to po prostu efekt placebo. Jednak należy pamiętać, że tego typu metody mogą być jedynie uzupełnieniem leczenia farmakologicznego. Ból jaki towarzyszy osobom chorym na nowotwór jest naprawdę ciężki do przezwyciężenia samymi ziołami, lekarze w szpitalach stosują najsilniejsze dawki leków przeciwbólowych. Dlatego tak ważne jest, aby znać umiar i reagować gdy nasze ciało woła o pomoc.

Dowiedz się więcej na https://biomarinemedical.pl/