1 min read

Metody wspomagające leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów

Czym jest RZS?

Reumatoidalne zapalenie stawów zwane także RZS to reumatyczna choroba autoimmunologiczna, określana jako reumatyzm. Choroba początkowo atakuje tylko małe i średnie stawy nóg i rąk, jednak w późniejszym stadium rozwoju choroba powoduje zmiany ogólnoustrojowe. Najczęstszymi objawami choroby jest ból stawów, zaczerwienienie i obrzęk, jeśli nie pomagają żadne maści, należy wtedy udać się do lekarza w celu diagnozy. Współczesne metody wspomagające leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów pomogą szybciej i łatwiej zdiagnozować problem reumatyzmu, który dość często występuje u osób starszych.

 

metody wspomagające leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów

 

Badania

Aby móc dobrać odpowiednie metody wspomagające leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów niezbędne do tego jest wykonanie badania. Niezmiernie ważna jest prawidłowa diagnostyka przy rozpoznaniu RZS. Pozwoli nam ona na określneie w jakim stadium rozwoju znajduję się choroba oraz jak bardzo ograniczy nasze zdolności motoryczne.

Leczenie RZS

Istnieją metody wspomagające leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów. Najczęściej używaną z nich jest przepisywanie przez lekarza niesteroidowych leków przeciwzapalnych, glikokortykosteroidowych, leków biologicznych lub leków modyfikujących przebieg choroby. Dobranie sposobu leczenia w dużej mierze zależy od oceny stanu. W walce z reumatyzmem nieocenioną pomoc niesie stosowanie fizjoterapii i ćwiczeń. Nie należy także zapomnieć o należytej diecie, której głównym zadaniem jest kontrola masy ciała, aby nie obciążać stawów.

Dowiedz się więcej na http://biomarinemedical.pl/