1 min read

Ratujmy rodzinę

Rodzina to jedna z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka. Wiele psychologów oferuje pomoc w zakresie ratujmy rodzinę. Do specjalisty można umówić się zarówno na wizytę prywatną, jak i skorzystać z pomocy funduszu zdrowia. 

ratujmy rodzinę

Dlaczego to tak ważne?

Według statystyk w Polsce rozpada się około 43% małżeństw. Statystyki te są przerażające — biorąc pod uwagę nie tylko dobro samych małżonków, ale również ich dzieci. Co gorsze, tendencja ta z roku na rok coraz bardziej wzrasta. To skłoniło wielu wolontariuszy i psychologów, do udzielenia specjalistycznej pomocy w zakresie ratujmy rodzinę. 

Jak wygląda pomoc psychologiczna?

Pomoc psychologiczna w zakresie ratujmy rodzinę zaczyna się od wizyty kontrolnej, podczas której diagnozowany jest problem. Następnie specjalista stara się poznać ich przyczyny oraz skutki oddziaływania problemów na wszystkich członków rodziny. Taka pomoc nie dotyczy tylko i wyłącznie małżonków. Skierowana jest również do dzieci, które poznając świat, często muszą się zmierzyć z problemami, które oddziaływają w późniejszym życiu. 

Jakie są wskazania do pomocy?

Pomoc w zakresie ratujmy rodzinę można znaleźć na własną rękę — u lekarzy, którzy przyjmują w swoich prywatnych gabinetach, lub skorzystać z pomocy służba zdrowia. W tym drugim przypadku trzeba się jednak liczyć z mniejszą dostępnością terminów. Warto z początku udać się na konsultację psychologiczną. Specjalista pomoże dobrać odpowiednią formę terapii i poleci również kompetentnych lekarzy w najbliższej okolicy.