1 min read

ELEKTRODY EEG

Badanie EEG — na czym polega?

W mózgu przeciętnego człowieka znajdują się dziesiątki miliardów czułych neuronów, które cały czas pracują nad przesyłaniem między sobą impulsów. Proces przebiega w sposób dość skomplikowany. W głównej mierze to on odpowiada za to, czy mózg pracuje prawidłowo, czy nie. Obrazowanie aktywności elektrycznej umysłu jest w stanie wiele powiedzieć na temat jego funkcjonalności. W tym celu specjaliści opracowali badanie encefalograficzne z wykorzystaniem elektrody eeg.

Badanie elektroencefalograficzne

Badanie specjalistyczne elektroencefalograficzne, czyli badanie neurologiczne z zastosowaniem elektrody egg, jest bardzo częstym elementem jeśli chodzi o diagnostykę przewlekłych chorób mózgu. Elektrody egg pozwalają na sprawdzenie wielu czynności bioelektryczne takich jak np. wygląd fal mózgowych. Posiadają różne amplitudy. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości przepływ elektrody egg zniekształca się i zostaje zapisane na urządzeniu.

elektrody eeg

Badanie z użyciem elektrody egg wykonywane jest za pomocą elektroencefalografu. W trakcie weryfikacji urządzenie opiera się na napięciu między umieszczonymi na głowie pacjenta elektrodami. Następnie określa je, tworząc charakterystyczny wykres.

Technika badania za pomocą elektrody EEG

Większość specjalistów wykonuje badania przy pomocy elektrody eeg rano. Początkowo lekarz rejestruje zapis na czczo. Następnym krokiem jest podania posiłku z wyliczonymi makroskładnikami i mikroskładnikami o kaloryczności nieprzekraczającej 300 i rejestruje się potencjały czynnościowe organizmu.

Sprawdź więcej na https://polems.pl/Elektrody.html!