Rehabilitacja po złamaniu
2 mins read

Rehabilitacja po złamaniu

Zaniedbanie kończyny po urazie takim jak złamanie może spowodować wiele powikłań takie jak zaburzenia krążenia krwi, zanik lub osłabienie mięśni, czy inne dolegliwości bólowe. Rehabilitacja po złamaniu można rozpocząć już kilka dni po doznanym urazie, jeszcze w trakcie unieruchomienia kończyny. Im szybciej rozpoczniemy rehabilitację, tym łatwiej wrócimy do pełnej sprawności. O tym, kto potrzebuje rehabilitacja po złamaniu, decyduje lekarz. Dostęp do rehabilitacji w ramach usługi NFZ może być znacznie utrudniony, dlatego też warto się zastanowić nad rehabilitacja po złamaniu w ramach prywatnie świadczonych usług, gdyż w przypadku nagłych urazów istotne jest szybkie leczenie.

Czym jest złamanie?

Złamanie jest przerwaniem ciągłości kości, które następuje w wyniku działania dużych sił przekraczających wytrzymałość naszych kości. W przypadku niektórych urazów może zdarzyć się, że dojdzie do przemieszczenia się względem siebie dwóch pękniętych części. We wszystkich sytuacjach warto jest pomyśleć o rehabilitacja po złamaniu, która pozwoli na uniknięcie pojawienia się powikłań pourazowych lub zmniejszenie objawów towarzyszących urazowi. W trakcie złamania towarzyszą takie objawy jak tkliwość w okolicy urazu, opuchlizna, duża bolesność, ograniczenie ruchomości, słyszalne “chrupnięcie” w trakcie urazu oraz wystająca kość z przerwaniem ciągłości skóry lub bez, przy złamaniu otwartym.

rehabilitacja po złamaniu

Rehabilitacja przy złamaniu

Rehabilitacja po złamaniu polega na leczeniu prowadzonym przez fizjoterapeutę, który dokładnie wskaże w jaki sposób układać ciało przy danym urazie, co jest bardzo kluczowe w procesie rekonwalescencji. Jednym z bardziej niebezpiecznych powikłań złamania to między innymi zakrzepica, która może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo dla pacjenta. Dodatkowo w trakcie rehabilitacja po złamaniu pacjent otrzymuje ćwiczenia izometryczne, które mają za zadanie utrzymać mięśnie we właściwej kondycji.

W przypadku doznania urazu złamania zapraszamy do zapoznania się z ofertą rehabilitacji na stronie internetowej https://medichouse.com.pl/!