1 min read

Torbiel pilonidalna

Torbiel pilonidalna to choroba, która dotyka coraz więcej osób. Sprawiająca ból i dyskomfort dolegliwość niejednemu spędza sen z powiek. W tym artykule nie tylko pomożemy wam poznać szczegóły dotyczące choroby, ale również podpowiemy kilka wskazań jak sobie radzić z tą nieprzyjemną dolegliwością.

Wstydliwa choroba – rozpoznanie

Zanim zaczniemy leczyć Torbiel pilonidalna należy wiedzieć jak rozpoznawać tę dolegliwość. Torbiel pilonidalna zwana potocznie torbiel włosowa, charakteryzuje się zapaleniem skóry w miejscach okołoodbytniczych i szparze międzypośladkowej. Chorobie towarzyszy ból, który w wysokich stadiach choroby może wiązać się z miejscowym obrzękiem skóry oraz zaczerwienieniem. W początkowych stadiach choroby chory może nie odczuwać dużych dolegliwości. W późniejszych zaś jej okresach osoba chora może obserwować zabrudzenia ubrania i bielizny. To wszystko za sprawą wycieków z ujścia torbieli, które w tej formie rozwoju należy skonsultować z lekarzem.

Leczenie torbieli częstochowa

Leczenie

Leczenie torbiel pilonidalna należy zacząć od wczesnych stadium choroby. To właśnie wtedy należy zwrócić szczególną uwagę na higienę intymną. W poprawie stanu chorego doskonale sprawdza się także depilacja szpary międzypośladkowej. Dobrze pomyśleć również o zimnych okładach robionych w domowym zaciszu. W przypadku szeroko rozwiniętych objawów niezbędny może okazać się zabieg chirurgicznych. W wielu przypadkach to dopiero po nim chory odzyskuje pełnię zdrowia.

Jakąkolwiek metodę wybierzemy musimy pamiętać, że torbiel pilonidalna nie należy bagatelizować, a jej przebieg należy skonsultować z lekarzem specjalistą.

Dowiedz się więcej na https://vhcenter.pl/zabieg-laserowy-silac/!