1 min read

Urządzenia do medycyny regeneracyjnej

Urządzenia do medycyny regeneracyjnej to sprzęt wykorzystywany w wielu dziedzinach, takich jak: medycyna estetyczna, dermatologia, ortopedia, stomatologia czy chirurgia ogólna i plastyczna. Samo pojęcie medycyny regeneracyjnej wiąże się z zabiegami, które mają na celu odbudowanie tkanek ciała poprzez zastosowanie substancji uzyskanych z ciała pacjenta, np.: krew czy tłuszcz wraz z komórkami macierzystymi. Pełnią one bardzo ważną rolę w tego typu działaniach. Urządzenia do medycyny regeneracyjnej mają wszechstronne zastosowanie, które zostaną opisane poniżej.

urządzenia do medycyny regeneracyjnej

Pozyskiwanie osocza bogatopłytkowego

Osocze pozyskuje się poprzez pobranie krwi za pomocą igieł najczęściej z żyły odłokciowej, potem specjalne urządzenia do medycyny regeneracyjnej odwirowuje ją, by uzyskać czyste osocze. Następnie jest wstrzykiwane w miejsce, które wymaga regeneracji. Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny.

Lipotransfer micro

Lipotransfer polega na pobraniu tkanki tłuszczowej wraz z komórkami macierzystymi z ciała pacjenta z tych miejsc, gdzie jest go za dużo i przeszczepienie go tam, gdzie brak objętości. Jednakże przed przeszczepem urządzenia do medycyny regeneracyjnej pozwala na odpowiednie przygotowanie pobranego materiału.

Nanolipotransfer 

Nanolipotransfer to zabieg, który przeciwdziała oznakom starzenia się skóry, ale również poprawia wygląd lub niweluje różnego rodzaju blizny, np.: po trądziku czy po operacjach. Pomaga też w walce z rozstępami na całym ciele. Polega na przeszczepieniu tkanki tłuszczowej, przefiltrowaniu jej za pomocą urządzenia do medycyny regeneracyjnej.

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij ten link: https://btmed.pl/