Usg kraków
1 min read

Usg kraków

Usg kraków to inaczej ultrasonografia, która należy do jednych z najczęściej zlecanych przez lekarzy badań obrazowych. Jest całkowicie bezpieczna, bezbolesna i nieinwazyjna. Z tegoż powodu lista przeciwwskazań do jej wykonywania jest naprawdę mała. Okazuje się przydatna w diagnostyce wielu dolegliwości i przypadłości.

Usg kraków

Usg kraków – sposób działania ultrasonografu

Dzięki użyciu tego aparatu do usg kraków możliwe jest otrzymanie informacji o stanie wewnętrznym organizmu i jego poszczególnych partii. Poprzez przyłożenie głowicy (do różnych obszarów przeznaczona jest specjalna końcówka) sprzętu do danego obszaru przenikają przez niego fale. Te następnie odbijają się od wewnętrznych struktur i wytwarzając dźwięk, który aparat zamienia na obraz.

Usg kraków – bezpieczeństwo

Co prawda ultradźwięki przenikają przez komórki ciała, ale nie wywierają żadnego niekorzystnego wpływu na nie. O stopniu bezpieczeństwa usg kraków może świadczyć m.in. fakt, iż jest to jedno z podstawowych badań kontrolnych kobiet w ciąży.

Usg kraków – rodzaje i diagnostyka

Do najczęściej wykonywanych przykładów usg kraków można zaliczyć usg: jamy brzusznej, piersi, tarczycy, tętnic i żył, ginekologiczne, układu moczowego czy poszczególnych stawów. To badanie jest bardzo dokładne, gdyż potrafi określić rozmiar danych narządów czy tkanek z dokładnością co do 0,1 mm. Dzięki temu możliwa jest szybka diagnoza, a niekiedy zastosowanie leczenia. Służy do wykrywania zmian różnego typu, takich jak: guzy, torbiele czy nowotwory.

Więcej na https://medichouse.com.pl/badanie-usg/