1 min read

Rehabilitacja kręgosłupa kraków

Rehabilitacja kręgosłupa kraków ma na celu poprawę stanu zdrowia i możliwości ruchowych osób, które doznały jego urazu lub cierpią na jakąś chorobę, np. skoliozę. Skutecznie i szybko pozwala na pozbycie się bólu i zwiększenie zakresu ruchowego krótkoterminowego. Jeśli chodzi natomiast o długotrwałą poprawę, potrzebne są systematyczne ćwiczenia. Chęci i zaangażowanie pacjenta to podstawa, gdyż bez nich trudno mówić pozytywnych efektach rehabilitacja kręgosłupa kraków.

rehabilitacja kręgosłupa kraków

Samodzielna rehabilitacja kręgosłupa kraków

Pewne kroki rehabilitacja kręgosłupa kraków możemy podjąć samodzielnie i są to np.:
– regularne ćwiczenia – przynajmniej 3 razy w tygodniu powinno wykonywać się ćwiczenia tlenowe;
– wzmocnienie mięśni – chodzi głównie o ćwiczenia w celu poprawy funkcjonowania mięśni pośladkowych czy brzucha, czyli tych, które odpowiadają za ochronę kręgosłupa;
– prawidłowa postawa podczas długiego siedzenia – warto zaopatrzyć się w odpowiedni fotel, ponadto co jakiś czas należy zmieniać pozycję i robić sobie krótkie przerwy;
– utrzymanie właściwej masy ciała – jest to bardzo dobre zalecenie, które może pomóc zminimalizować ryzyko bólów pleców czy innych części aparatu ruchu.

Fizjoterapeuta

W przypadku pojawienia się nieustannego bólu pleców warto udać się do specjalisty rehabilitacja kręgosłupa kraków, gdyż pozwoli to, na osiągniecie bardzo dobrych efektów. Dodatkowo powikłania są znikome, a zalety ogromne. Jednak potrzebna jest współpraca z fizjoterapeutą i słuchanie się jego instrukcji, czyli przestrzeganie ustalonego programu terapetycznego. Najczęściej chodzi o manipulację manualną, a czasami o wspomożenie jej zabiegami fizykoterapeutycznymi.

Więcej na https://medichouse.com.pl/rehabilitacja/