2 mins read

Chirurgia stomatologiczna kraków

Leczenie poważnych chorób zębów lub dziąseł to dla dentysty nie lada wyzwanie. Zdarzają się przypadki, w których lekarz po prostu nie jest w stanie uratować zęba, wtedy należy liczyć się z jego trwałym usunięciem. Istnieje jednak odnoga stomatologii zwana chirurgia stomatologiczna kraków, która daje możliwość wyleczenia nawet najbardziej zaawansowanych chorób.

Co należy wiedzieć o chirurgii stomatologicznej?

Daje szerokie spektrum w leczeniu chorób dziąseł i zębów. Taki rodzaj leczenia oparty jest w głównej mierze na zabiegach operacyjnych przebiegających w obrębie jamy ustnej, czy okolic przyległych. Ze względu na to, że metody stosowane w chirurgia stomatologiczna kraków wymagają znajomości najnowszych technologii, wymaga się od osób, które ją przeprowadzają ogromnej ilości wiedzy oraz doświadczenia. W zabiegach chirurgia stomatologiczna kraków często możemy usłyszeć o użyciu biomateriałów lub implantów zębowych.

Chirurgia stomatologiczna kraków
Chirurgia stomatologiczna kraków

Chirurgia stomatologiczna i jej dziedziny

  • Usuwanie ósemek — wiele zależy od tego czy tzw. ósemki są widoczne w całej swojej okazałości. Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, a po jego przebyciu na twarzy może pojawić się widoczna opuchlizna.
  • Ekstrakcja zębów, inaczej nazywana „wyrywaniem” zębów to najmniej lubiany i przyjemny spośród zabiegów, czasami jest jednak konieczny przy zabiegach chirurgia stomatologiczna kraków.
  • Resekcja korzeni zębów polega na usunięciu wierzchołka i pozbyciu się zmian w okolicy korzenia zęba. Taki zabieg wykonuje się przeważnie w zębach tj. kły i siekacze.
  • Usuwanie torbieli — torbiele powstają najczęściej przez przewlekły stan zapalny zęba. Takie zmiany tworzą torebkę „torbiel”, która wypełniona jest płynem. Uciska ona tym samym kość i przyczynia się do jej uszkodzenia.
  • Plastyka tkanek miękkich, czyli przeszczep dziąseł, który wykorzystuje się, aby wyrównać jego przebieg. Stosuje się po zaniku kości na skutek urazu lub usunięcia zęba.

Dowiedz się więcej na https://belldent.pl/chirurgia/