2 mins read

Endodoncja Kraków

Endodoncja to nic innego jak leczenie kanałowe, stosujemy je gdy nasza powierzchnia zęba jest zainfekowana bakteriami, robi się wtedy specyficzna powłoka w postaci próchnicy. W endodoncja kraków ze starannością wykonujemy zabiegi leczenia kanałowego, ponieważ mamy pełną świadomość, że złe przeprowadzony zabieg może prowadzić do zainfekowania kolejnych zębów bądź usunięciem danego zęba.

Zalety leczenia kanałowego

Endodoncja kraków pozwala na precyzyjną diagnostykę uzębienia, wykonujemy zdjęcie RTG, by sprawdzić, gdzie znajduje się problem. Leczenie nie jest skomplikowane i endodoncja kraków pozwala wyleczyć zęba w ciągu jednej wizyty, dlatego mogą do nas przyjeżdżać pacjenci z całej polski. Posiadamy również nowoczesne znieczulenia nasiękowe, które zwiększają komfort wykonywanego zabiegu. Stosujemy również gaz rozweselający. Endodoncja kraków to gwarancja precyzji i bezpieczeństwa – nasze zabiegi przeprowadzamy z wielką dbałością o sterylność używanych narzędzi oraz ogólną higienę.

endodoncja kraków

Kiedy zdecydować się na leczenie kanałowe?

Endodoncja kraków podpowiada, że już zwykle zapalenie miazgi jest podstawowym wskazaniem do leczenia kanałowego. Pacjent ma wtedy odkryte szyjki zębowe oraz nerwy, przez co odczuwa nadwrażliwość na ciepło i zimno. Kolejną fazą jest opuchlizna w obszarze danego zęba. Endodoncja kraków posiada wysokiej jakość sprzęt, który pozwala na zrobienie zdjęcia 3D, przez co umożliwia szybszą diagnozę miejsc zapalnych. Czas trwania oraz ilość wizyt zależy głównie od ilości stanów zapalnych. Jedna wizyta trwa przeciętnie 90 minut i pozwala na wyleczenie jednego zęba, przez co pacjent może całkowicie bezboleśnie przejść dany zabieg leczenia kanałowego. W endodoncja kraków wykorzystujemy sprzęt komputerowy do postawienia precyzyjnej diagnozy razem z całym planem leczenia.

Poznaj więcej informacji na https://belldent.pl/endodoncja/!