1 min read

Czy są jakieś metody wspomagające leczenie alergii?

Nie jeden alergik przyzna rację, że wiosna i lato potrafią być nieprzyjemne. Pyłki drzew i roślin w tą porę czy też kurz, roztocza, a nawet sierść zwierząt są szkodliwe dla uczulonych. Wówczas pojawia się katar, kaszel oraz łzawienie oczu. Warto poznać metody wspomagające leczenie alergii, aby złagodzić objawy.

Domowe sposoby na alergię

Wyróżnia się domowe sposoby na alergię:

    • unikanie kontaktu z alergenami – dieta, usunięcie przedmiotów powodujących uczulenie lub unikanie kontaktu z nosicielami alergenów,
    • dieta na alergię – unikanie ostrych przypraw, pomidorów, cytrusów, kakao,
    • ziołolecznictwo – herbatki, maści oraz kremy na bazie ziół,
    • higiena – w okresie silnego pylenia częste przemywanie twarzy.

 

metody wspomagające leczenie alergii

Metody wspomagające leczenie alergii – w porze sezonowej

W trakcie sezonu pyłków drzew, warto wybrać metody wspomagające leczenie alergii inne niż krople do nosa czy też wszelkiego rodzaju leki bez recepty. Wtedy warto skorzystać z medycyny naturalnej. Po pierwsze, olej z czarnuszki działa przeciwzapalnie i hamuje wydzielanie histaminy. Ponadto, podobne właściwości ma rumianek pospolity. Inne metody wspomagające leczenie alergii to homeopatia, czyli pobudzenie organizmu do walki z chorobą. Zastosowanie pollensa przed spodziewanym pyleniem pomoże zmniejszyć objawy alergii.

Metody wspomagające leczenie alergii – w przypadku jadu osy

Wiele z nas jest uczulonych na ukąszenia owadów, w tym osy pszczoły, a nawet szerszenia. Metody wspomagające leczenie alergii w tym przypadku to między innymi podanie adrenaliny. Natomiast, jeżeli to niemożliwe, konieczne należy udać się do szpitala.

Dowiedz się więcej na https://biomarinemedical.pl/