Leczenie kanałowe Bronowice
1 min read

Leczenie kanałowe Bronowice

Czym jest leczenie kanałowe Bronowice?

Leczenie kanałowe Bronowice to najbardziej znana nazwa endodontycznego leczenia zębów, które stosowane jest w momencie kiedy miazga zęba została nieodwracalnie uszkodzona. Polega ono na pozbyciu się chorej tkanki z zęba, a następnie zabezpieczeniu powstałej przestrzeni poprzez wypełnienie materiałem. Kiedyś ten sposób leczenia był wyjątkowo nieprzyjemny, jednak na rozwoju techniki skorzystała i ona i dziś idąc na wizytę z zapowiedzianym leczeniem kanałowym, nie powinniśmy się obawiać aż tak bardzo.

Kiedy leczenie kanałowe Bronowice jest konieczne?

Wiemy już, że leczenie kanałowe Bronowice polega na pozbywaniu się uszkodzonej tkanki. Najczęstszą oznaką potrzeby leczenia kanałowego jest ból zęba utrzymujący się kilka dni. Nie jest to jednak warunek, który musi być spełniony, ponieważ leczenie kanałowe Bronowice stosowane jest także w zębach martwych, które nie bolą. Ten sposób leczenia wykorzystywany jest najczęściej u dorosłych jednak może być on wykorzystywany również u dzieci na zębach mlecznych, oraz u osób starszych.

lecznie kanałowe bronowice

Nie zawsze próchnica jest powodem potrzeby kanałowego leczenie zęba. Oto lista innych sytuacji kiedy wykorzystuje się ten sposób leczenia:
martwica miazgi,

  • próchnica wtórna, pojawiająca się wokół opracowanych zębów,
  • urazy zębów np. kiedy korona zęba zostanie złamana, a miazga odsłonięta,
  • mikrourazy spowodowane bodźcami mechanicznymi,
  • narażenie zęba na bodźce, które powodują stan zapalny, a nawet martwicę miazgi,
  • zmiany okołowierzchołkowe, które diagnozujemy na podstawie zdjęć rentgenowskich.

Dowiedz się więcej tutaj: https://belldent.pl/