Fizjoterapia Kraków
2 mins read

Fizjoterapia Kraków

Czym jest fizjoterapia i na czym polega?

Fizjoterapia kraków to dziedzina nauki skupiona na leczeniu człowieka metodami naturalnymi, takimi jak dotyk, reakcje świetlne czy oddziaływania termiczne. Fizjoterapia kraków jest istotnym elementem składowym całościowej rehabilitacji pacjenta, lecz są pomiędzy nimi istotne różnice. Osoba wykonująca zawód fizjoterapeuty powinna posiadać przeszkolenie w zakresie masażu tradycyjnego, znajomości anatomii ludzkiego ciała. Dobrze wykształcony fizjoterapeuta powinien dopasować rodzaj fizjoterapii w zależności od indywidualnych potrzeb danego klienta.

Fizjoterapia kraków

Najlepsze metody fizjoterapii

W każdej dziedzinie medycyny są zabiegi bardziej i mniej skuteczne. Nie inaczej jest w przypadku fizjoterapia kraków.  Najbardziej popularną oraz oferowaną terapią jest terapia manualna. Jak sama nazwa wskazuje, opiera się przede wszystkim na dotyku pacjenta, szczegółowym badaniu bolących miejsc. Fizjoterapia kraków stosuje tę metodę leczenia przede wszystkim w przypadku leczenia urazów związanych ze stawami oraz uszkodzeniami mięśni. Do zaawansowanych metod  terapii manualnej należy IAOM, FDM czy też Cyriax. Są to techniki wykorzystywane na całym świecie, cieszące się popularnością i skutecznością.

Różnica pomiędzy fizjoterapią a rehabilitacją

Jakie są różnice pomiędzy fizjoterapią a rehabilitacją. Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że są to synonimy albo terapie bardzo do siebie podobne. Istotnym elementem jest to, że fizjoterapia kraków jest składową rehabilitacji. Rehabilitacja stosowana jest u pacjentów w przypadku cięższych urazów np. wypadku samochodowego, po którym pacjent ma niedowład kończyn. Celem rehabilitacji jest przywrócenie jego sprawności, aby w pełni samodzielnie mógł żyć w społeczeństwie. Fizjoterapią nazywamy natomiast leczenie polegające np. na ogrzewaniu części ciała pacjenta specjalną maszyną, bądź używanie bodźców elektrycznych w celu pobudzenia danego mięśnia. Warto więc zapoznać się z tymi pojęciami przed wizytą, aby najlepiej ustalić, do kogo powinniśmy się udać.