Masaż leczniczy Kraków
1 min read

Masaż leczniczy Kraków

Czym jest masaż leczniczy?

Masaż leczniczy kraków jest skomplikowaną formą tego rodzaju leczenia. Składają się na niego różnego rodzaju techniki masowania tak zwanych tkanek miękkich. Całość masażu trzeba dopasować do indywidualnych potrzeb pacjenta, żeby dopasować siłę nacisku na poszczególne partie mięśni oraz kręgosłupa. Masaż leczniczy różni się od tradycyjnej formy masażu. Osoba wykonująca zabieg musi posiadać odpowiednie przeszkolenie w zakresie masażu jak i anatom i ludzkiego ciała. 

masaż leczniczy kraków

Po co stosujemy masaż leczniczy? 

Głównym powodem, dla którego stosuje się masaż leczniczy kraków są różne schorzenia pleców, kręgosłupa czy okolic krzyża. Zabieg ten stosowany jest do leczenia owych schorzeń, lecz czasem jako forma zmniejszenia objawów danej choroby. Istotnym jest fakt, że owy masaż możemy przeprowadzać również w celach profilaktycznych. Lekarz może zlecić owy masaż leczniczy kraków osobie po rekonwalescencji jako uzupełnienie terapii lekowej.

Istnieje kilka przeciwwskazań do stosowania owego masażu, są to np.:

 

  • żylaki,
  • ciąża,
  • nowotwory,
  • nadciśnienie.

Dobór specjalisty

Bardzo ważnym elementem już na etapie planowania udania się na profesjonalny masaż leczniczy kraków jest wyszukanie odpowiedniego, wykwalifikowanego specjalisty z zakresu masażu. W internecie nie ciężko znaleźć artykuł, w którym ktoś opisuje niekompetencje masażysty. Wbrew pozorom, źle wykonany masaż może okazać się dla pacjenta bardzo negatywny. Może on wzmocnić dolegliwości, a nawet spowodować nowe ogniska chorobowe. Przed udaniem się do wybranego przez nas specjalisty od masaż leczniczy kraków, warto sprawdzić opinie na jego temat w serwisie Google.