2 mins read

Implant zęba Kraków

Implant zęba to wstawienie sztucznego zęba w miejsce zęba, który był poddany ekstrakcji. Implant zęba Kraków to zabieg bardzo często wykonywany, w związku z tym jest on dość kosztowny.

Implant zęba Kraków

Kiedy należy wstawić implant zęba?

Najczęściej wstawienie implant zęba Kraków następuje po usunięciu zęba, który nie był zębem mądrości. Przyczyn usunięcia zęba może być wiele. Jedną z nich jest próchnica, która doszła do samego końca zęba. Kolejną przyczyną może być złe wyrastanie zęba, które spowodowałoby w przyszłości wadę zgryzu.

Wstawienie implant zęba Kraków może nastąpić od kilku dni po ekstrakcji do kilku miesięcy. Wszystko zależy od tego, jaki ząb został wyrwany. Jeżeli był to ząb jednokorzeniowy, do wstawienia implant zęba Kraków można przejść praktycznie od razu. W innym wypadku należy poczekać kilka miesięcy. Warto pamiętać, iż implant zęba ma za zadanie zastąpić nam wizualnie owego zęba, natomiast nie będzie on miał żadnych funkcji życiowych.

Jak rozpoznać, czy potrzebujesz implantów w zębach?

Najprostszym sposobem jest pójście do stomatologa na rutynowe badanie kontrolne. W tym czasie wykona on zdjęcie rentgenowskie, dzięki któremu będzie miał lepszy pogląd na całą sytuację. Jest to najprostsza opcja, ponieważ w tym wypadku to specjalista ocenia, czy owa potrzeba naprawdę istnieje. Implant zęba Kraków to bezbolesne wstawienie nowego zęba, pozwalające cieszyć się uśmiechem na długie lata.

Gdy nasz uśmiech nam się nie podoba, a jesteśmy po wyrwaniu zęba i nie chcemy zakładać aparatu ortodontycznego, w tym wypadku również można podjąć się założenia implant zęba Kraków.

Dowiedz się więcej: https://belldent.pl/implanty/