Kolposkopia Kraków
1 min read

Kolposkopia Kraków

Niektóre kobiety muszą zmagać się z chorobami układu rozrodczego. Samo wykonanie cytologii nie jest w stanie wykryć wszystkich przypadłości, które mogą być niebezpieczne. W niektórych przypadkach przydatna może okazać się kolposkopia Kraków, która jest podobnie jak cytologia jednym z najważniejszych badań ginekologicznych. Umożliwia szybsze zdiagnozowanie wielu schorzeń np. raka szyjki macicy. 

Kolposkopia Kraków – na czym polega?

Badanie kolposkopii nie należy do skomplikowanych. Polega na poddaniu obserwacji powierzchni szyjki macicy, dolną część jej kanału oraz pochwę i srom. Przeprowadza się przy pomocy urządzenia zwanym kolposkopem. W trakcie kolposkopii może zostać pobrany wycinek tkanki, który następnie jest poddawany szczegółowej analizie. Może wykazać, czy występuje zmiana chorobowa. Uzyskana tkanka może być również pomocna podczas planowania operacji z uwagi na fakt, że obrazuje także, jak duże jest ognisko zapalne. 

Kolposkopia Kraków

Kiedy powinna zostać przeprowadzona kolposkopia Kraków?

Kolposkopia Kraków jest zalecana wówczas, gdy zostaną stwierdzone np. nadżerki na szyjce objawiające się krwawieniami po stosunku, infekcje wirusem brodawczaka ludzkiego HPV oraz zmian o charakterze kłycin w obrębie sromu czy nawracających infekcji pochwy. Kolposkopia Kraków jest zalecana także w obserwacji szyjki macicy po zabiegach. Wówczas jest traktowana jako badanie kontrolne. 

Czy kolposkopia Kraków boli?

Jest to jedne z najczęściej zadawanych pytań przez pacjentki. Należy podkreślić, że badanie to jest całkowicie bezbolesne, a lekki dyskomfort czy niewielki ból może być odczuwalne podczas umieszczenia wziernika w drogach rodnych. 

 

Po więcej informacji wejdź na https://medichouse.com.pl/