Stomatologia implanty Kraków
1 min read

Stomatologia implanty Kraków

Przygotowania do stomatologia implanty Kraków

Przed zabiegiem stomatologia implanty Kraków lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem. Cały proces wraz z konsultacją i wszczepieniem implantu może zostać wykonany w trakcie jednej wizyty.

W trakcie wywiadu stomatologia implanty Kraków lekarz pozyskuje informacje na temat przyjmowanych leków, ciąży, nowotworów czy palenia tytoniu. Są to czynniki, które mogą wykluczyć możliwość stomatologia implanty Kraków. Przed zabiegiem próchnica oraz kamień nazębny muszą zostać poddane skutecznemu leczeniu. Istotne jest, aby tkanka miękka posiadała odpowiednią grubość oraz kolor.

Stomatologia implanty Kraków

Zabieg stomatologia implanty Kraków

Następnie lekarz przedstawia, w jaki sposób stomatologia implanty Kraków zostanie przeprowadzona. Zazwyczaj dzieli się ją na dwa etapy — leczenie chirurgiczne oraz protetyczne. Cały zabieg trwa około godziny. W jego trakcie implant zostaje wszczepiony w kość szczęki. Następnie żywa tkanka zrasta się z kością tytanu i jest to proces długotrwały (nawet do pół roku). W części protetycznej tworzona jest korona dostosowana do naturalnych zębów. Czas trwania tego etapu zależy od gabinetu — w przypadku najbardziej wyspecjalizowanych możliwe jest przeprowadzeniu obu etapów zabiegu na jednej wizycie.

Koszty stomatologia implanty Kraków

Koszty związane z zabiegiem są w dużym stopniu uzależnione od gabinetu oraz używanych tam sprzętów, oraz systemu implantów. Brana pod uwagę podczas ustalania ceny jest również korona protetyczna. Porcelanowa (wybierana najczęściej) to wydatek około 500 zł. Pełnoceramiczna, uważana za najtrwalszą, to już większy wydatek — ok. 1300 zł.